Právě běží:

Míle od domova

04.15

TÉMATICKÝ VEČER: SKVĚLE, BRITÁNIE!

Díky letošním Olympijským hrám, které se letos konají v Londýně, se v srpnu budou zraky všech diváků upírat směrem k britským ostrovům. Ale Velká Británie nabízí mnohem více, než jen stovky přístřešků pro sportovce a jejich fanoušky. Abyste si mohli vychutnat to nejlepší z Británie, nabízí vám MGM spoustu pestrých filmových zážitků. Sledujte každý čtvrtek ve 20 hod. a přesvědčte se, že Británie je opravdu skvělá!

Nejznámějšími obyvateli Velké Británie byli bezesporu Beatles. Nejenom že patřili ke komerčně nejúspěšnějším hudebníkům, ale také získali pozitivní ohlasy ze strany kritiky. Životopisné hudební drama
Příběh Johna Lennona přináší velmi osobní a otevřenou zpověď z prvních let kariéry legendy popu, Johna Lenona - jednoho ze zakládajících členů skupiny. Nechte se provést vztahy a hudebními vlivy, které významným způsobem ovlivnily Lenonův život a tím i jeho hudbu. V dalším snímku, Jak jsem vyhrál válku, zase můžete sledovat herecký talent Johna Lenona.

Když přemýšlíte o Velké Británii, určitě Vás napadne nezapomenutelná legenda Robin Hood - známý štvanec anglického folkloru, který „ bohatým bral a chudým dával“. MGM Vám přináší možnost sledovat tohoto charismatického hrdinu rovnou ve dvou snímcích.

Ve snímku
Robin Hood: Král zbojníků si představitele Robina z Locksley, který se po několika letech vězení vrátil zpět do Anglie, zahrál Kevin Costner. Robin po návratu domů zjistil, že šerif z Nottinghamu (Alan Rickman) zavraždil jeho otce, a tak přísahá, že jeho smrt pomstí. Ukrývá se v lese Sherwoodu, spojí se s bandou dalších vyhnanců a postupně se stává jejich smělým vůdcem.
Bláznivá dobrodružství Robina Hooda je skvělá komedie, ve které musí Robin Hood (George Segal) se svojí družinou a Lady Marian (Morgan Fairchild) získat dostatek peněz, aby osvobodili jejich hodného krále Richarda Lví srdce (Robert Hardy), kterého drží v zajetí rakouský vévoda.

Další postavou, která je neodmyslitelně spjatá s Velkou Británií je známý detektiv Sherlock Holmes z pera Sira Arthura Conana Doyleyho. Detektiv proslul svojí schopností najít logické vysvětlení všech záhad a odhalit jakýkoli zločin za použití vědeckých metod. Ve skvělé britské komedii
Pes baskervilský, Sherlock Holmes (Peter Cook) posílá svého věrného přítele Dr. Watsona, aby se ujal vyšetřování případu, ve kterém figuruje ďábelský pes. Bezvýsledné pátrání po potulujícím se psovi je souhrou náhod přiděleno právě Watsonovi, zatímco Holmes tráví čas na návštěvě u své matky. Talentovaný komik Dudley Moore si zde zahrál nejen zapáleného Dr. Watsona, ale také matku Sherlocka Holmese. To musíte vidět!

Zajímavý pohled do světa filmové tvorby Vám přináší zábavný dokument
100 filmů a jeden pohřeb, inspirovaný stejnojmennou sbírkou pamětí Michaela Kuhna. Celovečerní dokument z dílny Michaela McNamara zachycuje rozkvět a pád společnosti, která produkovala snímky jako "Čtyři svatby a jeden pohřeb," "Obvyklí podezřelí" a "Trainspotting." Nenechte si ujít tuto naučnou premiéru na MGM.

Existuje samozřejmě mnohem více věcí o Velké Británii, které stojí za to. Takže si každý čtvrtek nalaďte MGM a sledujte náš TÉMATICKÝ VEČER. Nechte náš pořad, aby Vám přiblížil tento báječný ostrov, jeho kulturu a obyvatele. Zbývá dodat jediné: SKVĚLE, BRITÁNIE!

2. srpna ve 20:00
Jsem s tebou

2. srpna ve 22:00
100 filmů a jeden pohřeb premiéra

2. srpna ve 23:35
Plamen lásky

9. srpna ve 20:00
Správná věc

9. srpna ve 21:50
Létající Skot

9. srpna ve 23:45
Velký muž

16. srpna ve 20:00
Pes baskervilský

16. srpna ve 21:35
Tom Jones

16. srpna ve 23:55
Milenec lady Chaterleyové

23. srpna ve 20:00

Robin Hood: Král zbojníků

23. srpna ve 22:35

Bláznivá dobrodružství Robina Hooda

23. srpna ve 0:20

Dům veselých duchů

30. srpna ve 20:00
Příběh Johna Lennona premiéra

30. srpna ve 21:40

Jak jsem vyhrál válku

30. srpna ve 23:40

Bitva o Británii

zobrazit všech 6 fotografií