Právě běží:

Neskutečná cesta Billa a Teda

13.30

HOLLYWOODSKÁ KLASIKA: WOODY ALLEN

Středeční pořad HOLLYWOODSKÁ KLASIKA na MGM se v září zaměří na osobu Woodyho Allena a jeho vášeň pro filmovou tvorbu a překračování zažitých konvencí.
Herec, režisér, scénárista a dramatik Woody Allen se za bezmála 40 let své kariéry proslavil inovačním pojetím komediálního žánru i osobitým stylem. Od roku 1982 produkuje každý rok minimálně jeden film. Ze všech filmových tvůrců získal Allen nejvíce oscarových nominací za psaní a režíroval 15 různých herců, kteří byli za své výkony nominováni na Oscara.

Každou středu můžete v hlavním vysílacím čase sledovat výjimečný vypravěčský styl Woodyho Allena a vychutnat si jeho pojetí komplikovaných mezilidských vztahů ve čtyřech z jeho nejlepších děl.

V romantické komedii
Vzpomínky na hvězdný prach se Allen objevuje v roli Sandyho Batese, úspěšného filmového tvůrce, který se zúčastní festivalu pořádaného na počest jeho práci. Během jediného víkendu přehodnotí celý svůj dosavadní život, dosažené pracovní úspěchy i tři bývalé, naprosto odlišné životní partnerky.

Prvotřídní komedie
Spáč byla v soutěži časopisu Premiere Magazine v roce 2006 zvolena jednou z "50 nejlepších komedií všech dob". Woody Allen se představí jako Miles Monroe, který podstoupí kryogenické zmrazení v roce 1973 a o 200 let později se nechá rozmrazit. Probudí se v totalitním státě a revolucionáři, kteří ho oživili, ho požádají, aby propašoval důležitý vládní projekt. Monroeovi pomůže krásná Diane Keatonová v roli Luny Schlosserové.

Snímek
Zelig je fikční dokument o životě lidského chameleona Leonarda Zeliga (Woody Allen). Muž, který se v roce 1920 stal celebritou díky své schopnosti vypadat a chovat se jako kdokoli v jeho okolí. Mia Farrow ve filmu představuje objekt jeho milostné touhy.

Ve snímku
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) Woody Allen odkryje v sedmi epizodách všechny absurdity, ke kterým se ve jménu sexu všichni uchylujeme. Zachycují Allena jako neurotickou spermii, Gene Wildera jako muže, který se zamiloval do ovce a Johna Carradina jako vědce, který stvořil obří, 50 stop vysoké ňadro.

Pohodlně se usaďte a sledujte každou středu ve 20:00 hod filmového génia osobně ve čtyřech z jeho úžasných filmů.

5. září ve 20:00
Vzpomínky na hvězdný prach

12. září ve 20:00
Spáč

19. září ve 20:00
Zelig

26. září ve 20:00
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)